top of page
  • jazyky

5 pravidel pro efektivní studium cizích jazyků

Každý jsme jiný, někdo se učí jazyky bez námahy a jiný při studiu div nevypustí duši. Spousta z nás bojuje a snaží se stůj co stůj překonat bariéry a konečně už chce po všech těch letech studia mluvit anglicky nebo jiným jazykem. Znáte ten pocit? A znáte ten pocit, že už si myslíte, že se to snad nikdy nenaučíte? Nebojte, naučíte!

Výrazně vám mohou pomoci tyto zásady:

  1. Věnujte se studiu cizího jazyka alespoň 3x týdně.

Většina lidí by řekla: ”Ale já nemám čas.” Na čase až tolik nezáleží. Stačí 3x15min týdně. Pro mozek je důležité, aby si znalosti pravidelně osvěžoval. Tak si je lépe zapamatuje a zafixuje, že mu budou připadat přirozené.

  1. Nespoléhejte na samostudium

Je to sice nenáročná a levná metoda výuky, ale zároveň neefektivní, protože můžete leccos přehlédnout nebo se to špatně naučit. Vyzkoušejte alespoň ze začátku výuku s lektorem. Nejen, že se naučíte mnohem, mnohem více, ale také vás opraví, takže si nezafixujete chyby. Pokud jste společenský typ studenta, zkuste skupinové kurzy.

  1. Zapojte oči a uši

Vyhledávejte jazyk i mimo čas výuky, dívejte se a poslouchejte. Kupte si zjednodušené čtení – pro angličtinu např. od Penguin Readers nebo poslechová cvičení-např.Andriss Audio výuku, která můžete využívat na cestách, při čekání i doma při běžných domácích aktivitách.

  1. Mluvte, mluvte, mluvte

Chopte se každé příležitosti, kdy můžete jazyk použít. Poraďte turistovi, na dovolené se chopte iniciativy a vykomunikujte vše potřebné. Nebojte se. Nezáleží na tom, jestli uděláte chybu v mluvnici nebo gramatice, důležité je, že budete mluvit!

  1. Buďte trpěliví

Znalosti vám v hlavě samy nevykvetou a jazyk se nedá naučit za 14 dní. Je to jako skládat desetitisícové puzzle. Zprvu se to zdá jako obrovská a nemožná výzva, ale krůček po krůčku se budou dílky pomalu spojovat a jednoho dne utvoří ucelený obraz, který vám z hlavy už nikdo nevymaže. Pokud vás zajímá, jaký jste vy typ osobnosti z hlediska studia jazyků a jak si můžete sami vytvořit jednoduchý a účinný recept na jazyky, pokračujte zde >> Potřebujete poradit s vhodnou formou studia? Napište nám na info@anglickekurzy.com, rádi vám pomůžeme vybrat to pravé pro vás!
27 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

1 Comment


Lenka Svachova
Lenka Svachova
Jan 27, 2023

Naprosto nesouhlasím. Za rok samostudia jsem se naučila mnohem víc, než za dvacet let v jazykovce. Samostudium je mnohonásobně efektivnější a lepší, pokud nejste líní se učit.

Like
bottom of page