• jazyky

7 tipů, jak se učit slovíčka

Důležitost slovní zásoby v angličtině nemusíme zdůrazňovat, protože je očividné, že čím více slov a výrazů známe, tím lépe se v angličtině domluvíme. Nicméně ani začátečníci nemusí být zklamaní, protože v podstatě i s portfoliem 300-500 slov se už přeci jen dá něco zvládnout, např. konverzaci v obchodě, v hotelu, tzv. small talk a podobné základní situace.


Další dobrou zprávou je, že aniž bychom se kdy učili anglicky, spoustu slovíček už vlastně známe, protože se objevují i v češtině a to hlavně v oblastech jako jsou sociální sítě (post, share, like, hate....), technologie (smartphone, call, meeting, wireless, internet...), nakupování (pay, cash, shop, restaurant, pizza...) a cestování (check-in, ticket, change, country, centre...).


Ambicí každého studenta angličtiny je samozřejmě rozšíření slovní zásoby, protože to dodává našemu jazyku úroveň a kvalitu. Naše lektorky Andrea, Bára a Rebeka na toto téma vysílaly webinář s názvem English Can Be Fun, kde se studenty sdílely nejen tipy na to, jak se v angličtině učit nová slovíčka, ale např. i na to, co dělat, když vám slovíčka v angličtině nenaskakují, když tzv. zamrznete :-). Na celý webinář i se závěrečnou hrou "What´s the word?" se můžete podívat v privátním klubu English Spot Premium, který je otevřený všem novým studentům na 1.měsíc zdarma.

Po registraci ho najdete v sekci "živě s námi"-"webináře". Pokud jste už členem, můžete použít tento přímý odkaz >>Tady jsme pro vás z webináře vybrali 7 praktických tipů, jak se učit nová anglická slovíčka

  1. Vytvořte si memo kartičky. Na 1 stranu napište český a na druhou anglický význam slova. S kartičkami si pravidelně hrajte, obracejte je při každé volné chvilce.

  2. Používejte audio nahrávky, abyste zapojili do hry další smysl - sluch. Nahrávky si můžete vytvořit svoje nebo využít připraveného programu Anglická slovíčka do ucha. O tom, jak výuka na základě poslechu funguje, si můžete přečíst tady >>

  3. Používejte vizualizaci. Každé nové slovíčko si zkuste "načrtnout" v hlavě. Před očima si ho představte napsané. Pokud toto podpoříte i opravdovým napsáním na papír, efekt ještě znásobíte.

  4. Zkuste aplikaci Quizlet. Je to jednoduchá aplikace, kam si zadáte svá slovíčka (můžete zadávat stále nová) a formou her a krátkých cvičení se svá slovíčka učíte.

  5. Pište si deník. Ano, zní to divně, ale myslíme to vážně. Každý večer si v angličtině zapište, co jste daný den zažili. Alespoň 6-10 vět. Nejen, že si tím procvičíte slovíčka, ale trénujete tím i stavbu vět, slovosled a plynulost vaší angličtiny jako takové.

  6. Když se naučíte nové slovíčko, vyhledávejte situace, kde ho můžete aplikovat. Přemýšlejte, kdy ho říci, v jakých všech situacích ho můžete použít. Buďte zvědaví, tvůrčí. Nebojte se také ptát svého lektora.

  7. Trpte samomluvou. Mluvte si pro sebe v angličtině. Přehrávejte si, co byste během běžného dne říkali v angličtině, připravujte si monology na popis situací nebo si cvičně překládejte řeč, kterou si připravujete v češtině. Samomluva je neuvěřitelně účinná.

Napište nám, jestli vám nějaký tip pomohl anebo třeba jak se učíte nová slovíčka vy. Přejeme vám mnoho zdaru!

91 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše