top of page
  • jazyky

Ovládnutí jazyka není o tom, jestli na něj máme nebo nemáme buňky

Řekli jste někdy sami o sobě, že na jazyk nemáte buňky? Působí to jako zaklínadlo a čím častěji ho opakujeme, tím více se nám může zdát, že nám jazyk opravdu nejde, a tak si to jednoduše zdůvodníme tím, že nemáme talent a že jazyky zkrátka nejsou pro nás.


A TO JE VELKÝ OMYL!


,,Ovládnutí jazyka není o tom, jestli na to někdo má, nebo nemá buňky, je to o tom, kolik času tomu jazyku chce člověk věnovat," říká ředitelka Andriss jazykové akademie a zakladatelka jazykového klubu English Spot Premium, Andrea Toušová.


Mnohé výzkumy prokazují, že něco jako talent v podstatě neexistuje. Existují předpoklady, že někdo se cizí jazyk naučí rychleji a jinému to trvá o poznání déle, oba však mají dobrou šanci na to uspět a jazyk (angličtinu, němčinu, francouzštinu či jakýkoli jiný) se zvládnou naučit a používat.


Co je tedy zásadní k tomu, abychom se cizí jazyk naučili? Je to ochota a jistá otevřenost novým znalostem, chuť po čerpání a získávání nejen znalostí, ale i po zvládání dovedností. Odsunutí strachu na druhou kolej a ochota vědomě vykročit ze své ohrádky, ze své osobní zóny.


Dále je velmi důležité vytvoření si návyku na učení samotné a dodržování určité disciplíny ve smyslu pravidelnosti a dělání malých, však dlouhodobých kroků.


Ale jak to všechno zvládnout? Jak si nastavit mysl tak, aby nás vedla tím správným směrem a nesklouzli jsme zpátky k zoufání, prokrastinaci, selhání či strachu?


Podívejte se na tento inspirativní rozhovor s lektorkami Andy a Beky a načerpejte novou chuť a motivaci do učení:27 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page